Strona Główna · Galeria · Artykuły · Nowości · Kontakt · Szukaj · 19.03.2018 21:08
Szęśwliwego Nowgo Roku 2018
Wydarzenia

 
 
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO ŃARODZEnIA
Wydarzenia

 
 
W zimowej szacie
Willa

Zima magiczny okres czasu, który szybko mija tak jak czas nieuchronnie ...

Zapraszam do oglądania zdjęć w Zimowym Albumie

 

 

 
 
Zaczarowany Odgród
Willa

 

Zaczarowany Ogród

  Dziś zapraszam do zaczarowanego ogrodu. Tajemniczych zakamarków pełnego kwiatów i owoców gdzie można było spocząć i cieszyć się widokiem natury .  Nasz zaczarowany świat pozostał już tylko na tych zdjęciach w albumie.

 

 
 
Odświerżony album z zdjeciami z wnętrza willi
Willa

 Zwiedzamy willę

Zapraszam ponownie do obejrzenia odświeżonego albumu z wnętrza wili. Nie które zdjęcia nie były do tej pory publikowane. Album przedstawia przepiękne zdobienia oraz pomieszczenia w których mieszkaliśmy a także strych i  piwnice . Willa była wspaniałym dla nas miejscem do życia . Tu wychowały się nasze dzieci. W albumie jest ponad 100 zdjęć. Miłego oglądania .

 
 
Zwiedzamy willę...
Willa

 
 
Wspomnienie fabryki - stolarni Grüneberga 29.07.2010 r
Wydarzenia

   Dnia 29.07 2010r wybraliśmy z Mariuszem Łojko, Pawłem Ruczką do stolarni  firmy "Reja", która mieściła się w zabytkowych pomieszczeniach fabryki Grüneberg. Obecnie już nieistniejącej - zburzona niestety...

Cały reportarz z wizyty znajduję się w naszych artykułach oraz na stronie Pawła Ruczko www.riversedge.pl

 
 
Następna przegrana....
Wydarzenia

 "OCALMY ZABYTEK " 

     Dzisiaj tj. 10.11.2015 r. urzędnicy prezydenta Krzystka znowu przegrali w sądzie! Sąd II Wydziału Cywilno Odwoławczego w Szczecinie odrzucił ich apelacje, jaką złożyli w związku z niekorzystnym dla nich wyrokiem sądu pierwszej instancji z dn. 17.11.2014 r., odnośnie przyznania państwu Tomaszewskim pasa ziemi na granicy z działką willi Grüneberga. Jeżeli wyrok się uprawomocni, to będzie oznaczać, że prezydent Krzystek bezprawnie zagarnął ziemię będącą własnością państwa Tomaszewskich a położenie willi Grüneberga po przesunięciu jest niezgodne z prawem budowlanym.
    Sprawa od początku była jednoznaczna, że racja nie stoi po stronie prezydenta Krzystka i jego urzędników, wynikało to z niepodważalnych dowodów jakie przedstawił pełnomocnik państwa Tomaszewskich w sądzie. Pomimo tego miasto wniosło apelacje !?! Po co? Teraz zapłacą podatnicy a zarobią prawnicy...
Czy miasto wniesie ponowne odwołanie tj. kasacje wyroku? Jeżeli tak, to trzeba będzie chyba zawiadomić prokuraturę, że ludzie prezydenta nie działają w interesie społecznym i wnioskować o ustalenie w czyim interesie działają.

    Dla przybliżenia sprawy poniżej artykuł, który opublikowano 27.11.2014 r. w związku z przegraną prezydenta Krzystka w pierwszej instancji    http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin

 Źródło :  https://www.facebook.com/ocalmyzabytek

 
 
Dzisiejszy artykuł W Kurierze Szczecińskim
Media

"Nadzór budowlany dał plamę"

Pod takim tytułem ukazał się artykuł w dzisiejszym Kurierze Szczecińskim

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: W środę WSA w Szczecinie wytknął błędy organom nadzoru budowlanego i uchylił ich wcześniejsze postanowienia o odmowach wszczęcia postępowań w sprawie stwierdzenia samowoli budowlane na placu budowy trasy tramwaju przez Zdroje w części dotyczącej przenosin dawnej willi Gruenebergów. Od lewej: Mariusz Łojko i Wojciech Witkowski, radca prawny, pełnomocnik skarżących.

24 kurier.pl

Nowa warswa...
 
 
Dzisiejsza rozprawa sądowa....
Willa

      Dzisiejsza rozprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Szczecinie przy ul. Staromłyńskiej 10, się zakończyła pozytywnym wyrokiem dla Stowarzyszenia Ocalmy Zabytek - http://ocalmyzabytek.ubf.pl/ i pozostałych uczestników. Sąd uchylił poprzednie orzeczenia zaskarżone przez stowarzyszenie i innych.


    Rozprawa toczyła się przeciwko postanowieniu Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w przedmiocie niewstrzymania robót budowlanych związanych z przesunięciem willi Grüneberga w ramach wykonywania inwestycji budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (tzw. SST), która jest realizowana na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Szczecin o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 13/2011 z dnia 29.12.2011 r.

 
 
Zapraszamy na rozprawę...
Willa

Stowarzyszenie " Ocalmy Zabytek" 

      Dnia 29 lipca 2015 r. o godzinie 13:50, w sali nr 2 Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie przy ul. Staromłyńskiej 10, odbędzie się rozprawa przeciwko postanowieniu Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w przedmiocie niewstrzymania robót budowlanych związanych z przesunięciem willi Grüneberga w ramach wykonywania inwestycji budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (tzw. SST), która jest realizowana na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Szczecin o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 13/2011 z dnia 29.12.2011 r.

     Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ww. rozprawie w charakterze widza.

Wiecej informacji na stronie  Stowarzyszenia "Ocalmy Zabytek"

 
 
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
..do
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa

Narodowego

oraz
Miasta Szczecin

o ocalenie zabytkowej Willi Grüneberga

w Szczecinie przy ul. Batalionów Chłopskich 61Fot. Bronisława i Stanisław Kępińscy
na wycieczce w Krakowie przed Bramą na Wawelu około 1962r.
Moi Dziadkowie, Bronisława i Stanisław Kępińscy przyjechali do Szczecina w maju 1945 roku. Dziadek uruchomił elektrownię dzięki czemu do Zdrojów i Klęskowa popłynął pierwszy prąd po zakończeniu wojny. W prezencie za zasługi w rozwoju miasta, otrzymał w lipcu 1947 roku Willę przy ul. Batalionów Chłopskich 61.
Przed wojną Willa była własnością słynnej rodziny Grünebergów, która już od XVIII wieku zajmowała się budową organów
. W 1906 r Felix Grüneberg przeniósł Fabrykę Budowy Organów do Finkenwalde (Zdroje). Następnie obok fabryki do 1911r. przy ul. Langestraβe 61 (ul.Batalionów Chłopskich 61) zbudowano Willę, w której zamieszkał Felix Grüneberg wraz z rodziną.Fot. Logo z papieru firmowego Fabryki Budowy Organów Grüneberg
Organ-mistrzowska rodzina Grüneberg od XVIII wieku zbudowało ponad 1000 organów, które obecnie są rozproszone na całym świecie w obiektach sakralnych i nie tylko. Do największych osiągnięć, które są do dziś nie do pobicia jeżeli chodzi o wielkość są organy w kościele Świętej Trójcy w Lipawie (Łotwa)

Rozbudowa tych organów rozpoczęła się w roku 1883 do 1912r. Posiadają one cztery manuały, 131 rejestrów oraz ponad 7 tyś. piszczałek. Są piękną reklamówką kultury do dziś<>.
Z całego zespołu fabrycznego, które widzimy powyżej na fot. pozostała w całości tylko willa. Ale i ona jest zagrożona zniszczeniem. Ponieważ Miasto Szczecin postanowiło zbudować Szczeciński Szybki Tramwaj. W miejscu gdzie obecnie znajduję się Willa ma być zbudowany kolektor ściekowy. a obok Willi linia trasy SST. W tym celu nabyto już 50% udziałów nieruchomości, która należy do naszej rodziny. Obecnie trwa proces wywłaszczania nas w celu zdobycia następnych 50% udziałów. Aby móc w majestacie prawa zburzyć Willę pod inwestycje SST. W zeszłym roku na wiosnę znaleźliśmy sposób aby uratować Willę. A mianowicie złożyłam wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o wpis Willi do rejestru zabytków. Niestety po rocznym postępowaniu procesu
Fot. Willa Grüneberga lata 1950-60
wpisu Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie dnia 7 kwietnia 2010r odmówił wpisania Willi Grüneberga do rejestru zabytków. Pozostało nam tylko się odwołać do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W terminie ustawowym 14 dni zostało złożone odwołanie do Ministerstwa.
13 lipca zapadła decyzja o uchyleniu przez ministerstwo decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków . Mimo to mamy nadal wielką prośbę do Wszystkich , którym zależy na ocaleniu Willi Grüneberga, która jest nie tylko naszym dziedzictwem ale międzynarodowym. O wysłanie pisma lub emaila z protestem w celu ochrony Willi Grüneberga przed zniszczeniem do

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie na adres:
Fot. Sufit na klatce schodowej
Ministerstwo Kultury
i
Dziedzictwa Narodowego

w Warszawie

Minister Bogdan Zdrojewski

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

00-071 Warszawa

Email: minister@mkidn.gov.plWszystkim za okazaną pomoc w ochronie Willi Grüneberga ,a w szczególności nowej stronie internetowej polsko-niemieckiej www.ocalmyzabytek.ubf.pl
Bardzo Dziękujemy

Elżbieta Kępińska z Rodziną 


 
Facebook
Willa Kępińskich Grüneberg

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
ZEGAR
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
 
Willa Kępińskich....
Wspomnienia Wiesława Kępińskiego

Historia Rodziny Kępińskich

Historia organomistrza B.Grünebrega przed wojennego właściciela willi przy ul Batalionów Chłopskich 61

Album Zabytkowego Domu Grünebergów

Interaktywny katalog organów firmy Barnima Grüneberga

 
Opinie Ekspertów
Opinia dr inż. arch. Tomasza Cykalewicza

Opinia eksperta M.P. Smoktunowicza

Opinia prof. dr. hab. Jana Skuratowicza

 
Media o nas
Telewizja
Portale
Prasa
Audycje radiowe
 
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Artykuły
FAQ
Linki
Nowości
Kontakt
Szukaj
Dodaj zdjęcie
 
Ostatnie Artykuły
Polskie Radio Jedynk...
Plany" Szybkiego Tra...
Niepodziewana wizyta
Eksmisja 17.10.12
Z wizytą w fabryce G...
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie